Capacitor: ceramic; X1,Y2; 1000pF; 300VAC; ±20%; THT; 10mm
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
DE6E3KJ102MA4B
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE6E3KJ102MA4B
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; X1,Y2; 1000pF; 300VAC; ±20%; THT; 10mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 7mm |
| Diameter | 7mm |
| Capacitance | 1nF |
| Kind of capacitor | X1, Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |