Capacitor: ceramic; X1,Y2; 1nF; 300VAC; ±20%; THT; 7.5mm; Ø: 7mm
Kordarv:
700.0
Minimum quantity:
700.0
Tootekood:
DE6E3KJ102MN3A
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE6E3KJ102MN3A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; X1,Y2; 1nF; 300VAC; ±20%; THT; 7.5mm; Ø: 7mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Diameter | 7mm |
| Capacitance | 1nF |
| Kind of capacitor | X1, Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |