Ceramic Suppression Capacitor, AEC-Q200, 1500 pF, DE6 Series, ± 20%, X1 / Y2, 440 V, 300 V
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
DE6E3KJ152MB3B
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE6E3KJ152MB3B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ceramic Suppression Capacitor, AEC-Q200, 1500 pF, DE6 Series, ± 20%, X1 / Y2, 440 V, 300 V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 7mm |
| Body dimensions | Ø8x7mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 1.5nF |
| Kind of capacitor | X1, Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Max operating temperature | 85°C |