Display: TFT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DEM 1024600P VMH-PW-N (C-TOUCH)
Tootja: DISPLAY ELEKTRONIK
Tootja tootekood: DEM 1024600P VMH-PW-N (C-TOUCH)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: TFT
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Interface | 18bit RGB, 24bit RGB |
| Number of pins | 50 |
| Type of pin configuration | 1x50 |
| Display resolution | 1024x600 |
| Screen size | 10.1" |
| Kind of display | graphical |
| Backlight colour | white |
| Illumination | LED |
| Contrast | 800:1 |
| Window dimensions (H x W) | 222.72x125.28mm |
| Kind of controller | EK73215 + EK79001H |
| Type of display | TFT |
| Ribbon cable pitch | 500µm |