Sensor: inductive; rotational speed
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DI5030
Tootja: IFM ELECTRONIC
Tootja tootekood: DI5030
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; rotational speed
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP68, IP69K |
| Number of pins | 3 |
| Range | 12mm |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Overall length | 60mm |
| Type of sensor | inductive |
| Kind of forehead | non-embedded |