Sensor: inductive; rotational speed
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DI521A
Tootja: IFM ELECTRONIC
Tootja tootekood: DI521A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; rotational speed
| Supply voltage | 10...36V DC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP65, IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Range | 10mm |
| Resolution | 3600imp/revol. |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Kind of forehead | embedded |