Sensor: inductive; rotational speed
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DI523A
Tootja: IFM ELECTRONIC
Tootja tootekood: DI523A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; rotational speed
| Supply voltage | 10...36V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP65, IP67 |
| Wire insulation material | PUR |
| Range | 10mm |
| Resolution | 3600imp/revol. |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Overall length | 80mm |
| Type of sensor | inductive |
| Kind of forehead | embedded |