Sensor: inductive; rotational speed
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DI604A
Tootja: IFM ELECTRONIC
Tootja tootekood: DI604A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; rotational speed
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Range | 8mm |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Type of sensor | inductive |
| Kind of forehead | non-embedded |