Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 3.5A; 24.9mΩ; ±30%; Isat: 3.9A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DR1030-6R8-R
Tootja: EATON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DR1030-6R8-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 3.5A; 24.9mΩ; ±30%; Isat: 3.9A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 24.9mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±30% |
| Operating current | 3.5A |
| Inductance | 6.8µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 3.9A |