Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 12A; 1÷100VDC; DIN; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DR10D12
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: DR10D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 12A; 1÷100VDC; DIN; -30÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 12A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 87.6x18.3x83.7mm |
| Switched voltage | 1...100V DC |
| Indication | LED |
| Relay variant | current source |
| Type of relay | solid state |