Relay: solid state; Ucntrl: 90÷140VAC; 12A; 24÷280VAC; DIN; IP00
Kordarv:
190.0
Minimum quantity:
190.0
Tootekood:
DR24B12X
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: DR24B12X
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷140VAC; 12A; 24÷280VAC; DIN; IP00
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 12A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 87.6x18.3x83.7mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |