Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 12A; 48÷600VAC; DIN; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DR48D12R
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: DR48D12R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 12A; 48÷600VAC; DIN; -30÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 12A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 87.6x18.3x83.7mm |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |