Relay: solid state; Ucntrl: 5VDC; 3.5A; max.24VDC; DIN; -25÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRA-CN024D05
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: DRA-CN024D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 5VDC; 3.5A; max.24VDC; DIN; -25÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3.5A |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Body dimensions | 80x6.1x92.6mm |
| Switched voltage | ≤ 24V DC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |