Relay: solid state; Ucntrl: 3÷10VDC; 6A; 1÷100VDC; DIN; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRA1-CMX100D6
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: DRA1-CMX100D6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 3÷10VDC; 6A; 1÷100VDC; DIN; -30÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 89.6x10x61mm |
| Switched voltage | 1...100V DC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | current source |
| Type of relay | solid state |