Relay: solid state; Ucntrl: 20÷28VDC; 3A; 1÷200VDC; DIN; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRA1-CMXE200D3
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: DRA1-CMXE200D3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 20÷28VDC; 3A; 1÷200VDC; DIN; -30÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 89.6x10x61mm |
| Switched voltage | 1...200V DC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | current source |
| Type of relay | solid state |