Relay: solid state; Ucntrl: 4÷15VDC; 5A; 48÷380VAC; DIN; -30÷80°C
Kordarv:
265.0
Minimum quantity:
265.0
Tootekood:
DRA1-MCX380D5
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: DRA1-MCX380D5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷15VDC; 5A; 48÷380VAC; DIN; -30÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 89.6x10x62.2mm |
| Switched voltage | 48...380V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |