Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 3A; 3÷60VDC; DIN; -40÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRA1-MPDCD3
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: DRA1-MPDCD3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 3A; 3÷60VDC; DIN; -40÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 89.6x10x62.2mm |
| Switched voltage | 3...60V DC |
| Output configuration | NO |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | current source |
| Type of relay | solid state |