Power supply: switched-mode; 120W; 48VDC; 2.5A; 85÷264VAC; 500g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRB120-48-1
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DRB120-48-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 120W; 48VDC; 2.5A; 85÷264VAC; 500g
| Output current | 2.5A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 35x124x125mm |
| Output voltage | 48V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 90...91% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |