Power supply: switched-mode; 480W; 24VDC; 20A; 90÷264VAC; 1kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRB480-24-1
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DRB480-24-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 480W; 24VDC; 20A; 90÷264VAC; 1kg
| Output current | 20A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 480W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | over current, overheating, anti-overvoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 84x124x125mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 90...92% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |