Power supply: switched-mode; for DIN rail; 480W; 72VDC; 6.7A; DRB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRB480-72-3-A0
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DRB480-72-3-A0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 480W; 72VDC; 6.7A; DRB
| Output current | 6.7A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 480W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, undervoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |