Power supply: switched-mode; 51W; 12VDC; 3.4A; 85÷264VAC; 175g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRB50-12-1
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DRB50-12-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 51W; 12VDC; 3.4A; 85÷264VAC; 175g
| Output current | 3.4A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | over current, anti-overvoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 30x75x90mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 88...90% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |