Power supply: switched-mode; buffer,for DIN rail; 180W; 27.6VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRC-180B
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: DRC-180B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; buffer,for DIN rail; 180W; 27.6VDC
| Output current | 4.5A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, battery polarity, discharge below, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Additional functions | LED status indicator, UPS |
| Efficiency | 90% |
| Output current 2 | 2A |
| Output voltage 2 | 27.6V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | buffer, for DIN rail |