Relay: solid state; Ucntrl: 36÷55VDC; Ucntrl: 36÷55VAC; 4.8A; IP20
Kordarv:
140.0
Minimum quantity:
140.0
Tootekood:
DRC3P60C400R
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: DRC3P60C400R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 36÷55VDC; Ucntrl: 36÷55VAC; 4.8A; IP20
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 4.8A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | 3-phase control |