Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 12VDC; Iout: 1.25A; IP20
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
DRD15-12
Tootja: CHINFA ELECTRONICS
Tootja tootekood: DRD15-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 12VDC; Iout: 1.25A; IP20
| Output current | 1.25A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |