Encoding switch
Kordarv:
45.0
Minimum quantity:
45.0
Tootekood:
DRD16E04-1
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: DRD16E04
Spetsifikatsioon tootele Encoding switch
| Mounting | PCB, THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | encoding switch |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 16 |
| Leads | for PCB |
| Row pitch | 2.54mm |
| Contact material | copper alloy |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |