Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 6A; 24÷280VAC; DIN; -30÷80°C
Kordarv:
150.0
Minimum quantity:
150.0
Tootekood:
DRD24D06XR
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: DRD24D06XR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 6A; 24÷280VAC; DIN; -30÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase, 2-channels |
| Type of relay | solid state |