Driver; load switch; 500mA; Channels: 1; SOT23; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRDC3105F-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DRDC3105F-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; load switch; 500mA; Channels: 1; SOT23; Package: reel,tape
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 6V DC |
| Case | SOT23 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Kind of output | open collector |
| Kind of integrated circuit | relay controller |