Driver; relay controller; 200mA; Channels: 2; SOT363; 200mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRDNB21D-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DRDNB21D-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; relay controller; 200mA; Channels: 2; SOT363; 200mW
| Output current | 200mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 50V DC |
| Case | SOT363 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Kind of output | open collector |
| Kind of integrated circuit | relay controller |