Power supply: switched-mode; 120W; 24VDC; 5A; 85÷264VAC; 600g; DRF
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRF120-24-1
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DRF120-24-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 120W; 24VDC; 5A; 85÷264VAC; 600g; DRF
| Output current | 5A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 89...91% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |