DC-motor driver; PWM,analog; Icont out per chan: 2A; Channels: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0002
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0002
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; PWM,analog; Icont out per chan: 2A; Channels: 2
| Number of channels | 2 |
| Interface | analog, PWM |
| Maximum current | 2A |
| Kit contents | module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 47x53mm |
| Continuous output current per channel | 2A |
| Motor input voltage | 4.8...46V |
| Logic input voltage | 6...12V |