DC-motor driver; 32kHz; RC,analog,serial; Uin mot: 6÷18V; 59x75mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0003
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0003
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; 32kHz; RC,analog,serial; Uin mot: 6÷18V; 59x75mm
| Number of channels | 2 |
| Interface | analog, RC, serial |
| Maximum current | 15A |
| Kit contents | module, mounting screws |
| Additional functions | 5V BEC, current shutoff, over-temperature shutoff |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 59x75mm |
| Max. frequency | 32kHz |
| Continuous output current per channel | 12A |
| Motor input voltage | 6...18V |
| Logic input voltage | 6...18V |