DC-motor driver; PWM,analog; Icont out per chan: 2A; Uin log: 5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0009
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0009
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; PWM,analog; Icont out per chan: 2A; Uin log: 5V
| Number of channels | 2 |
| Interface | analog, PWM |
| Maximum current | 2A |
| Kit contents | module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 55x55mm |
| Continuous output current per channel | 2A |
| Motor input voltage | 4.8...35V |
| Logic input voltage | 5V |