DC-motor driver; 25kHz; PWM,analog; Icont out per chan: 15A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0018
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0018
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; 25kHz; PWM,analog; Icont out per chan: 15A
| Number of channels | 2 |
| Interface | analog, PWM |
| Maximum current | 20A |
| Kit contents | module |
| Additional functions | 5V BEC, current shutoff, over-temperature shutoff |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 73x68mm |
| Max. frequency | 25kHz |
| Continuous output current per channel | 15A |
| Motor input voltage | 4.8...13.8V |
| Logic input voltage | 4.8...13.8V |