DC-motor driver; I2C,RS485; Icont out per chan: 5A; Ch: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0037
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0037
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; I2C,RS485; Icont out per chan: 5A; Ch: 2
| Number of channels | 2 |
| Interface | I2C, RS485 |
| Maximum current | 10A |
| Kit contents | module |
| Additional functions | current shutoff, over-temperature shutoff, protection against reverse connection of power supply |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 54.5x50mm |
| Continuous output current per channel | 5A |
| Motor input voltage | 6...24V |