DC-motor driver; TB6612FNG; 32kHz; PWM,TTL; 1A; Uin mot: 2.5÷13.5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0039
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0039
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; TB6612FNG; 32kHz; PWM,TTL; 1A; Uin mot: 2.5÷13.5V
| Number of channels | 4 |
| Interface | PWM, TTL |
| Kit contents | module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 53x52mm |
| Integrated circuit | TB6612FNG |
| Max. frequency | 32kHz |
| Continuous output current per channel | 1A |
| Motor input voltage | 2.5...13.5V |
| Logic input voltage | 2.7...5.5V |