DC-motor driver; HR8833; PWM,analog; Uin mot: 3.3÷10V; Channels: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0040
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0040
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; HR8833; PWM,analog; Uin mot: 3.3÷10V; Channels: 2
| Number of channels | 2 |
| Interface | analog, PWM |
| Maximum current | 1.5A |
| Kit contents | module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 18x13mm |
| Integrated circuit | HR8833 |
| Motor input voltage | 3.3...10V |
| Logic input voltage | 3.3...5V |