DC-motor driver; Icont out per chan: 7A; Uin mot: 7÷24V; 55x55mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0041
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0041
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; Icont out per chan: 7A; Uin mot: 7÷24V; 55x55mm
| Number of channels | 2 |
| Maximum current | 50A |
| Kit contents | module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 55x55mm |
| Continuous output current per channel | 7A |
| Motor input voltage | 7...24V |
| Logic input voltage | 5V |