DC-motor driver; TB6612FNG; 1.2A; Uin mot: 2.5÷12V; Channels: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRI0044
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: DRI0044
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; TB6612FNG; 1.2A; Uin mot: 2.5÷12V; Channels: 2
| Number of channels | 2 |
| Kit contents | module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 20x19.5mm |
| Integrated circuit | TB6612FNG |
| Continuous output current per channel | 1.2A |
| Motor input voltage | 2.5...12V |
| Logic input voltage | 2.7...5.5V |