Power supply: switched-mode; 88W; 24VDC; 3.67A; 85÷264VAC; 280g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRL100-24-1/C2
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DRL100-24-1/C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 88W; 24VDC; 3.67A; 85÷264VAC; 280g
| Output current | 3.67A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | over current, anti-overvoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 72x91x55.6mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 88...90% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |