Supercapacitor; THT; 100F; 2.7VDC; ±20%; Body dim: Ø18x60mm; EDLC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRL107S0TL60RRASP1
Tootja: SAMXON
Tootja tootekood: DRL107S0TL60RRASP1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Supercapacitor; THT; 100F; 2.7VDC; ±20%; Body dim: Ø18x60mm; EDLC
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.7V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 60mm |
| Operating current | 5.8A |
| Diameter | 18mm |
| Capacitance | 100F |
| Kind of capacitor | backup capacitor |
| Capacitor application | energy storage |