Supercapacitor; SNAP-IN; 100F; 2.7VDC; ±20%; Ø22x45mm; Ifsm: 35.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRL107S0TN45SZASP
Tootja: SAMXON
Tootja tootekood: DRL107S0TN45SZASP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Supercapacitor; SNAP-IN; 100F; 2.7VDC; ±20%; Ø22x45mm; Ifsm: 35.5A
| Mounting | SNAP-IN |
| Operating voltage | 2.7V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 45mm |
| Operating current | 5.8A |
| Body dimensions | Ø22x45mm |
| Diameter | 22mm |
| Capacitance | 100F |
| Kind of capacitor | backup capacitor |
| Capacitor application | energy storage |