20-40A DIN RAIL REDUNDANCY MODULE
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRM40B
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DRM40B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 20-40A DIN RAIL REDUNDANCY MODULE
| Output current | 40A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating |
| Additional functions | adjustable output voltage, LED status indicator |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |