Power supply: buffer; for DIN rail; 480W; 48VDC; 7.7A; 90÷305VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRS-480-48
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: DRS-480-48
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: buffer; for DIN rail; 480W; 48VDC; 7.7A; 90÷305VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...305V AC, 127...431V DC |
| Power | 480W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Type of power supply | buffer |
| Output voltage | 48V DC |
| Efficiency | 93.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |