Timer; 0,1s÷100h; SCR; number of operation modes: 2; DIN; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRTA24D06
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: DRTA24D06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,1s÷100h; SCR; number of operation modes: 2; DIN; -30÷80°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 0,1s...100h |
| Switching method | zero voltage switching |
| Counter operation modes | delayed switching on at set time, delayed switching on, sum of times T1, T2 and T3 |
| number of operation modes | 2 |