IC: driver; audio-balanced line driver; Channels: 1; DIP8; 1.5MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV134PA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV134PA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; audio-balanced line driver; Channels: 1; DIP8; 1.5MHz
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.5...18V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | audio-balanced line driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 50 |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Slew rate | 15V/μs |