IC: driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8220DRLR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8220DRLR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...20V DC |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 100kHz |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |