IC: driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8601DRBR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8601DRBR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 400mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.5...5.5V DC |
| Case | SON8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Interface | PWM |
| Application | haptic motors, servos |