Driver; stepper motor controller; 2.8A; Channels: 2; HTSSOP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8801PWPR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8801PWPR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; stepper motor controller; 2.8A; Channels: 2; HTSSOP16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 8...38V DC |
| Case | HTSSOP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Application | bipolar stepper motors, DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 100kHz |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |