Motor Driver/Controller, Stepper, 1 Output, 8.2 V to 45 V Supply, 24 V/2.5 A Out, HTSSOP-28
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8825PWPR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8825PWPR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor Driver/Controller, Stepper, 1 Output, 8.2 V to 45 V Supply, 24 V/2.5 A Out, HTSSOP-28
| Output current | 2.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 8.2...45V DC |
| Case | HTSSOP28 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Application | bipolar stepper motors, DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Output voltage | 24V |
| Kind of integrated circuit | stepper motor controller |
| Max operating temperature | 85°C |