IC: driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DRV8833PW
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: DRV8833PW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 0...1.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...11.8V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Application | DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 50kHz |
| Kind of integrated circuit | stepper motor controller |